Black Raven

Nasz pierwszy robot FIRST Robotics Competition, stworzony w pierwsze 2 miesiące 2020 roku. Wykonuje on prawie wszystkie zadania w sezonie "INFINITE RECHARGE". Aby podnosić piłki z areny używamy własnoręcznie modyfikowanych kół Mecanum, pasów transportowych do magazynowania do 5 piłek oraz 2 pary gumowych kół przymocowanych do 2 silników NEO, umożliwiających nam strzelanie z odpowiednią mocą i precyzją do małego otworu, nawet z dalekich dystansów. Dzięki mechanizmowi windy jesteśmy w stanie wspiąć się na ruchomą belkę, co zapewnia nam dodatkowe 25 punktów.

SMART HOME

Projekt funkcjonalnego inteligentnego domu

×

Smart Home

System inteligentnego domu, którego montaż i użytkowanie jest proste dla każdego. cały system jest bazowany na ESP8266 i Raspberry Pi. Projekt jest realizowany we współpracy z SKN Energetyki.

PUSIO PODUSIO

Poduszkowiec badawczy z robotycznym ramieniem

×

Pusio Podusio

Wielki poduszkowiec używany w celach badawczych. Może badać trudno dostępne miejsca. Posiada wiele czujników (temperatura, ciśnienie, stężenie gazów etc.), robotyczne ramię z 6 stopniami swobody, 4 turbiny do pompowania poduszki i 2 duże turbiny do poruszania się. Jest kontrolowany przez 2 ludzi: jedna osoba porusza Pusiem, druga kontroluje ramię robotyczne i czujniki.

DIY DRUKARKA 3D

Przydatne narzędzie zroboine od podstaw

×

DIY drukarka 3D

Drukarka 3D zrobiona od podstaw, z kilkoma częściami kupionymi przez internet. Jest ona ciągle ulepszana, więc zawsze korzysta z najnowszych technologii. Ma automatyczny system poziomowania podłoża. Jest używana do robienia części do innych projektów.

D.A.R.E.K.

Asystent głosowy bazowany na chatbocie

×

D.A.R.E.K.

Asystent głosowy stworzony w pythonie, uczony na 80 milionach komentarzy na Reddicie. W przyszłości D.A.R.E.K. będzie współpracował z projektem Smart Home.

INTELIGENTNE LUSTRO

Centralny system informacji domowej

×

Inteligentne lustro

Dzięki Raspberry PI służy również jako centrum sterowania IoT, lokalny serwer WWW, serwer multimedialny, ekran do wyświetlania wiadomości z internetu, urządzeń w sieci lokalnej i zainstalowanych aplikacji.

PoDeSZFa

Program symulujący zjawiska fizyczne

×

Program symulujący zjawiska fizyczne

Napisany w Pythonie z użyciem programowania objektowego. Kod jest podzielony na moduły. Są pliki testujące każdy moduł i klasę w kodzie. Ma prosty interfejs graficzny i może zapisywać pliki z rozszerzeniem .xyz

DRONY WYŚCIGOWE

Własnoręcznie zbudowany, zaprogramowany i zhackowany

×

Drony wyścigowe

W naszej drużynie jest wielu entuzjastów dronów. Niektórzy budują je od podstaw, inni tworzą kontrolery lotu, kilku projektuje obudowy a nawet są tacy którzy hackują gotowe drony!

NFCPASS

System weryfikacji NFC

×

NFCpass

Zaawansowany system weryfikacji NFC. Kiedy ktoś przykłada swoją kartę ID do identyfikatora, ten sprawdza w zewnętrznej bazie danych czy ta osoba ma pozwolenie na wejście do danego pokoju lub skorzystanie z maszyny na koncertach i dużych wydarzeniach.